Що вболівальники «Металіста» думають про плани Ярославського

Добавлено: 30 Марта в 19:53
Що вболівальники «Металіста» думають про плани Ярославського
Що вболівальники «Металіста» думають про плани Ярославського
 Здається, уже всі зрозуміли, що Олександр Ярославський серйозно. Харківський олігарх заявив про наміри відродити той самий «Металіст», чим добряче розворушив уболівальницьку спільноту Харкова.

В місті сьогодні два клуби, але на слуху той один, якого уже/ще не існує. Tribuna.com запитала у вболівальників старого «Металіста» – відомих і не дуже, – що вони думають про наміри Ярославського і за кого тим часом уболівають з нинішніх харківських команд.

Олександр «Фоззі» Сидоренко, член гурту ТНМК
img

Тримаю за це кулаки. «Металіст» потрібен і Харкову, як візитівка міста, і українському футболу в цілому. Чув, що днями «Метал» вперше зіграв на ОСК. Прекрасна новина. В ідеалі було б об’єднати «Метал» та «Металіст-1925». Розумію, що це буде важко, але ж.

Зараз особисто мені ближчий саме «Метал». Бачу там знайомі по оригінальному «Металісту» обличчя. А щодо того, чи буде відроджений клуб оригінальним, то зараз найголовніше – щоб повернувся сильний «Металіст». В який юридичний спосіб це відбудеться – це менш важливо.

Віталій Ніколаєнко, режисер фільму «Металіст. Історія як життя»
img
Віталій Ніколаєнко (другий зліва)

Обома руками за відродження «Металіста», але є неприємний осад після висловлювань Олександра Ярославського. Він говорив, що у клубу були раніше дерев’яні медалі, хоча «Металіст» у 80-х взяв Кубок СРСР, єдиний трофей. Так, при Ярославському були срібло та бронза, але ж жодного трофею. Тому його висловлювання на адресу історії клубу трохи ображають.

Плюс Ярославський неоднозначно висловився про те, що ніхто не підтримав його та клуб, коли він його продавав. Але хлопці, це ж великий бізнес. Плюс від нього завжди йшли заяви про «я не продам, я не продам», а потім вранці з новин дізнаємось, що таки продав якомусь Курченку, тоді невідомому.

Якщо потрібна була наша підтримка, тоді треба було, мабуть, якусь прес-конференцію скликати, зробити заяву. Не сумніваюсь, що фанати тоді б вийшли та підтримали. А так камінь в город фанатів, що не є етично з його боку.

Те, що він хоче відродити клуб… Будемо підтримувати, ходити. Але якщо йде відродження бренду, то треба зберегти назву, кольори та емблему, хоча вона старомодна і потребує актуалізації. А щодо боргів та повернення майна, то вважаю – якщо нічого не робити, то нічого й не вдасться. З боргами можна працювати, і бізнесмену калібру Ярославського це відомо. Домовлятися з кредиторами, думати про реструктуризацію – це все можна вирішити.

Щодо майна, то напевно є законні механізми. Якщо після арешту його виставлять на продаж, щоб покрити борги Курченка, то чому б його не викупити. Чесно і законно. Це все треба легалізувати, щоб УЄФА та ФІФА потім не накрили у єврокубках. Щоб не повторилась Лозанна.

На фоні нинішніх харківських клубів для мене все одно найкращий варіант, щоб відродився той «Металіст». Зрозуміло, що в це повинен уже бути інтегрований якийсь готовий механізм. Якщо це буде «Метал» – буде шикарно.

Я намагався щиро полюбити «Металіст-1925», але не вийшло. Через заяви деяких персон з незрозумілим пафосом. Все впирається в запитання «А що ти зробив для клубу? Ми зробили ось це, а ви – нічого». Пишаються заслугами, хоча їх ніхто не змушував створювати цей клуб. Простому вболівальнику наплювати на ці корпоративні справи.

Потім на фоні цих лозунгів про харківський футбол, харківський клуб та харківських вболівальників привели людей з Донецька. Тренер зараз донецький. Для мене це взагалі одразу чорний хрест. Вибачте, не можу.

Тому нараз мені ближчий «Метал», хоча до його появи ходив на матчі «Металіста-1925». Але без особливих емоцій, серце ні разу не тьохнуло. А потім з’явився «Метал», і от в четвер їду в Одесу на виїзд. Там без глядачів, але будемо дивитись із дерев чи пагорбів, не знаю.

Хоча деякі вболівальники того «Металіста» зараз ходять на матчі і туди, і туди. Наскільки знаю, ультрас не заявляли, що підтримують виключно один конкретний з цих клубів. Всі спостерігають і вичікують. Може «Метал» взагалі загнеться, але те, що зараз з ним відбувається, в мене більше вселяє надії.

Ярослав Курочка, член клубу вболівальників «Металіст-1925»
img

З задоволенням відреагував на слова Ярославського про намір відродити «Металіст». Якщо є фінанси, і враховуючи те, що він зробив раніше, можна сподіватись, що це буде на високому рівні. Він реально може зробити серйозний клуб.

Хоча я сам допомагаю «Металіст-1925», плачу внески як член клубу. Просто не знаю тонкощів, чому Ярославський не захотів цей клуб підтримувати. Мені здається, що було б краще вкластись в нього – він уже в першій лізі, трохи не вистачає до УПЛ.

Не знаю, які є підводні камені, що він обрав «Метал». Мабуть, все ж було б краще зробити в Харкові якийсь один хороший футбольний клуб, ніж декілька посередніх, як це вже було в місті за часів ФК «Харків».

Але загалом я радий цій новині. Бо в нього є команда та досвід. Ярославський якщо взявся, то доведе до кінця.

Звісно, є ризики, коли клуб залежить від однієї людини і може трапитись те, що з «Металістом» й трапилось. Але в плані управління і досягнення результату краще, коли одна людина. Коли є один президент, а не 20 засновників, які тягнуть на себе.

Як член клубу «Металіст-1925» я визнаю, що це була гарна ідея відновити футбол в Харкові. Але вже кілька років трохи не вистачає, щоб вийти в Прем’єр-лігу. Тих же фінансів бракує.

Зараз я вболіваю за «Металіст 1925», але далі подивимось, як це буде розвиватись. Хотілось, щоб повернувся той «Металіст». Хоч це буде складно зробити, але це буде найкращий варіант. І судячи з відвідуваності нещодавнього домашнього матчу «Металу», коли встановили рекорд сезону, більшість вболівальників у Харкові будуть підтримувати саме той клуб, де буде Ярославський.

Дмитро Сабельніков, власним транспортом возив фанатів «Металіста» на виїзди
img

Це не лише моя думка, але й багатьох – після останнього інтерв’ю Ярославського Бурбасу я зовсім по-іншому на це все дивлюсь. Було дуже багато «Я», а конкретики – ні. Мені дуже не сподобались обвинувачення у всіх смертних гріхах. Відклалось багато негативних моментів.

Заявити, що до 2005 року не було «Металіста», а лише при ньому він таким став… Не варто забувати, що у «Металіста» славна і давня історія. Великих досягнень не було, але взяли Кубок СРСР, про який Ярославський сказав так, наче він нічого не значить. «Металіст» займав високі місця в чемпіонаті СРСР, добрих одинадцять років грав у вищій лізі. Все це людина забула.

Потім ще й заявив, що лише він боровся за «Металіст», а ми ні. Це теж було некрасиво. У 2016 році ми виходили під оперний театр, не одна тисяча людей, щоб «Металіст» жив. Так само під господарський суд, щоб він наклав арешт і Курченко не міг вивести всі активи. Це він теж забув.

Спочатку говорив, що для нього «Металіст» повинен бути без усіляких букв і цифр, а потім уже, що буде відновлювати клуб на базі «Метала». Виходить, не людина слова. Також два роки тому було звернення до нього від вболівальників про допомогу, тоді він відмовив.

Надто багато яскравих вкидів та красивих картинок, але я поки не вірю, що буде той самий «Металіст». Треба погасити борги, а він говорить, що хай платить той, хто їх створив. Поживемо – побачимо, але мені це більше бачиться як передвиборча агітація перед обранням мера Харкова, в якій він чітко підкреслив, що підтримує Терехова.

Хоча бачу, що ультрас перейшли повністю вболівати за «Метал». Мабуть, вірять рекламі. Я ж бачу, що навіть якщо на базі «Металу» буде «Металіст», то не впевнений, що він буде з емблемою «Металіста». Надто багато юридичних тонкощів.

Я в цей проект повірю тільки тоді, коли вдасться офіційно повернути ту саму емблему «Металіста», заснованого у 1925 році. Поки ж тверезо дивлюсь на ці речі.

Тому мені зараз ближчий з харківських клубів «Металіст 1925». Там багато моїх друзів серед співзасновників, які хотіли, щоб у Харкові був футбол. Хоч на нього косо дивляться, але це все об’єднав Сергій Стороженко. А чому не вийшли досі в Прем’єр-лігу, то це вже другорядне питання. Були моменти, які завадили. Є бюджет клубу, вище якого не стрибнеш. Багатьох хотіли бачити серед спонсорів клубу, але не з усіма вдається домовитись.

«Металіст 1925» мені ближчий ще й тому, що клуб почав з аматорів. Бо в регламенті написано, що тільки так можна отримати статус професійного. А тут раз – скасували і завели нові клуби. Розумію, що зараз важка ситуація в українському футболі через пандемію і війну, але регламент має бути регламентом. Тому так само вважаю, що «Дніпро-1» не справедливо потрапив у професійний футбол.

Однак, як тільки «Металіст» успішно відновлять на базі «Метала», то фанатів у «Металіст-1925» різко поменшає. Все ж впирається у видовищність футболу, а «Металіст-1925» досі не набрав той хід, який від нього очікує кожен вболівальник. До того ж багато хто живе ностальгією за тим, як було при Ярославському. Вірити – це одне, але хочу пересвідчитись, що все буде, як каже Ярославський, за буквою закону.

Валерій Ванічев, співзасновник «Металіст-1925»
img
Валерій Ванічев (по центру)

Позитив стриманий, бо дуже складна ситуація з «Металістом», який у нас був. І мова не лише про гроші. Якщо умовно можна було б взяти 40 млн доларів і закрити всі борги, то це було б ще просто. Але ж є проблеми з майном. Навіть якщо Ярославський отримає якимось чином доступ до нього, старий власник може позиватись до суду і таке інше.

Тобто, якщо йде мова про відродження старого клубу, то це проблематично. А якщо він буде розвивати просто новий проект на базі «Метала», то всі будуть розуміти, що це все ж не той «Металіст».

У нас же свій проект. Ці клуби різняться і формою власності, і стратегією. Але це наше місто, наші клуби. У нас приязні відносини, а свого роду конкуренція ніколи не буде зайвою. В Харкові спокійно у свій час грали і «Металіст-1925», і «Шахтар», і збірна приїжджала. Були всі умови. Тому не бачу загроз для «Металіста-1925» з доступом до стадіону чи щоб хтось комусь заважав.

Ярославський ніколи не випадав з поля нашого зору. У нього давні стосунки з Сергієм Михайловичем Стороженком, вони один одного друзями називали. Але стратегія нашого клубу – не один власник, а п’ять-шість інвесторів, завдяки яким клуб буде на плаву будь-що. А «Метал» – це клуб, зроблений під єдиного власника. Це якраз ближче до Ярославського. Йому легше, коли все в його руках.

Тепер вболівальники того старого «Металіста» повинні визначитись, за кого їм вболівати. Багато хто зараз вболіває за обидва клуби, тим паче після слів Ярославського. Подивимось, наскільки у нього вистачить запалу, скільки він готовий розвивати цю тему. Але раз він уже вийшов у інфопростір, то тема навряд заглухне.

Наскільки знаю, декілька фірм, які вболівали за «Металіст» всередині домовились – поки не відродили старий «Металіст», кожен з них вболіває кому як подобається, не проявляючи себе частиною якогось угрупування. Хоча з появою Ярославського у них, можливо, буде інше рішення. Але все одно вважаю, що багато вболівальників ходитимуть на обидва клуби.

Теги: Металлист; Металлист 1925;
Просмотров: 2213 Комментарии: 20
р Понравилась новость? Да Нет


МеталлЧемп +5   
Город Харьков заслуживает Большой Футбол !
IhorGM -1   
Коротше: Мир! Дружба! Жвачка!
ABSAZ +2   
Большой футбол это класс и несколько команд будет нормально. Болеем за своих!
фаншан +2   
Я болею за 2 команды, они очень интересные. Нашему родному Харькову не хватает команд уровня УПЛ, поэтому желаю обоим командам только удачи, побед и роста. Главное добиться этого. Выйти в УПЛ возможно, я желаю игрокам проессионального роста, удачи во всех матчах, а завтра победы Металлисту 1925.
На счет возвращения бренда Металлиста я считаю, что все возможно, главное, чтобы Ярославский это делал на законном основании и еще важее момент, чтобы его желание было искренним и не закончилось после выборов мера Харькова 31 октября 2021 года.
rusya228 +4   
Желаю удачи двум харьковским клубам
TERMOYODA +2   
Не важно как называется клуб, важно то,что оба наши Харьковские! Буду болеть за каждый, мне не трудно)))
А вот эта реплика чистая правда - «А що ти зробив для клубу? Ми зробили ось це, а ви – нічого». Много раз такие заявления встречал даже в комментариях на данном ресурсе...
IhorGM -1   
Боляче? Отже це правда!
TERMOYODA +3   
А с какого перепугу мне должно быть "боляче" ? ))) Я обычный болельщик, а не соучредитель клуба, которых куча. Финансирование и развитие клуба - это их обязанность, а не моя и ли ваша. Так что мимо) Или вы до сих пор ведётесь на байки - про "народную команду")) В моём понимании, у клуба должен быть ОДИН фактический собственник, который и будет нести всю ответственность за него! А когда их много, то в случае чего и спросить получается не ского, никто не при делах. Боюсь чтобы не получилось как в басне Крылова лебедь, рак и щука - "Да только воз и ныне там"...
Дуги Вайт +4   
Жаль еще Гелиос распался. А то бы кроме двух Металлистов и за него топил.. У меня большое сердце, как у теленка. Место в нем нашлось бы для каждой харьковской команды..
IhorGM -1   
А Барселона з участю вболівальників і фінансова підтримка і у виборах президента? Хіба це не приклад? А Ви кажете: "повинен один..."
МеталлЧемп +5   
Город Харьков заслуживает Большой Футбол !
rusya228 +4   
Желаю удачи двум харьковским клубам
Дуги Вайт +4   
Жаль еще Гелиос распался. А то бы кроме двух Металлистов и за него топил.. У меня большое сердце, как у теленка. Место в нем нашлось бы для каждой харьковской команды..
Wihtewolk +4   
Согласен и с TERMOYODO насчёт одного , ну или пусть двух- трёх хозяином клуба, если шо то пойдёт не так и будет " а шо токо я а Петро?" Просто у СМС не было выбора как создавать клуб с кучей сооучередителей, в плане финансов, а насчёт Барселоны ,тут трудно ставить их в пример, у них поклонников более 1,7 млрд людей, и магазинов по всему миру навалом, даже если каждый по доллару скинется будет ,нихрена себе сколько, плюс те же продажи футболок- мячей - календарей
TERMOYODA +3   
А с какого перепугу мне должно быть "боляче" ? ))) Я обычный болельщик, а не соучредитель клуба, которых куча. Финансирование и развитие клуба - это их обязанность, а не моя и ли ваша. Так что мимо) Или вы до сих пор ведётесь на байки - про "народную команду")) В моём понимании, у клуба должен быть ОДИН фактический собственник, который и будет нести всю ответственность за него! А когда их много, то в случае чего и спросить получается не ского, никто не при делах. Боюсь чтобы не получилось как в басне Крылова лебедь, рак и щука - "Да только воз и ныне там"...
Wihtewolk +3   
могу точно сказать почему все резко стали за "Металл",миражная идея про старый "Металлист " с Ярославским, то шо он клепает пачками голы, и мало кто обращает внимание на уровень команд с которыми он играет, НЕ ХОЧУ ОБИДЕТЬ Давыдова, но как он щелкал во 2 лиге и сдулся в 1-ой,правильно было сказано шо люди пойдут за клуб Ярославского думая шо опа и мы уже фавориты,а зная (или думая) шо "Металл"может стать "Металлист Харьков" народ пошел, и тут как тут появляются политики
ABSAZ +2   
Большой футбол это класс и несколько команд будет нормально. Болеем за своих!
фаншан +2   
Я болею за 2 команды, они очень интересные. Нашему родному Харькову не хватает команд уровня УПЛ, поэтому желаю обоим командам только удачи, побед и роста. Главное добиться этого. Выйти в УПЛ возможно, я желаю игрокам проессионального роста, удачи во всех матчах, а завтра победы Металлисту 1925.
На счет возвращения бренда Металлиста я считаю, что все возможно, главное, чтобы Ярославский это делал на законном основании и еще важее момент, чтобы его желание было искренним и не закончилось после выборов мера Харькова 31 октября 2021 года.
TERMOYODA +2   
Не важно как называется клуб, важно то,что оба наши Харьковские! Буду болеть за каждый, мне не трудно)))
А вот эта реплика чистая правда - «А що ти зробив для клубу? Ми зробили ось це, а ви – нічого». Много раз такие заявления встречал даже в комментариях на данном ресурсе...
DEEMKAA +2   
Wihtewolk,ukazвсё чётко и просто объяснил о Барселоне(ОНИ там зарабатывают на всём и зарабатывают много,а на чём можно заработать в УКРАИНЕ???).Никуда не деться от очень багатого владельца ФК,если конечно нужен результат и хоть какие-то достижения.НУ КАК МОЖЕТ 2-й город страны быть без НОРМАЛЬНОГО ФК???

Добавление комментария
Оставлять комментарии в этом разделе могут только зарегистрированные пользователи.
При регистрации вся реклама на сайте исчезает!
Войти на сайт под своим логином.
Зарегистрироваться на сайте.
Как придумать надежный пароль?
Вход Регистрация
На главную
waplog