Борги + ФІФА vs Металіст. Хто переможе, якщо перехитрити не вдалося?

Борги + ФІФА vs Металіст. Хто переможе, якщо перехитрити не вдалося?

Добавлено:30 февраля 2023, 15:22
Борги + ФІФА vs Металіст. Хто переможе, якщо перехитрити не вдалося?
Борги + ФІФА vs Металіст. Хто переможе, якщо перехитрити не вдалося?

 Наприкінці листопада у пресу потрапила інформація про те, що Міжнародна федерація футболу (ФІФА) у період з травня по липень цього року ухвалила низку резонансних юридичних рішень щодо трьох популярних футбольних клубів України – «Дніпра-1», «Карпат» та «Металіста». Фактично у кожному з розглядів справа стосувалася питання правонаступництва за боргами, які має нести новий клуб за зобов'язаннями старого.

Перейдемо одразу до констатації фактів: нинішні «Металіст» та «Карпати» були визнані ФІФА правонаступниками старих клубів з аналогічними назвами, а ось «Дніпро-1» подібна доля оминула і головний футбольний орган планети не знайшов юридичного та іншого взаємозв'язку між «спортклубівцями» та легендарним «Дніпром», який не веде спортивної діяльності з літа 2019 року.

Зокрема, ФІФА постановила, що «Металіст» протягом 30 днів з моменту отримання відповідного рішення зобов'язаний виплатити бразильському «Флуміненсе» борг у розмірі 124 980 євро плюс 5% річних на цю суму, починаючи з 20 серпня 2013 року і до дня самої виплати. Ці кошти мають бути сплачені на рахунок «триколірних» в якості платежу солідарності за виховання хавбека Дієго Соузи, котрий у січні 2013 року перейшов до «Металіста» з «Крузейро» за 6,5 мільйонів євро, а через три роки залишив харківський клуб за 600 тисяч євро, перебравшись у «Флуміненсе».

Визнаний борг «Карпат», на виплату якого у львів'ян також буде лишень 30 днів з моменту отримання рішення ФІФА, становив 500 тисяч євро – їх «леви» мають сплатити своєму екс-футболісту Крістобалю Маркесу, якщо не хочуть отримати санкції.

У разі, якщо «Металіст» та «Карпати» не виконають рішення ФІФА, на обидва клуби буде накладено заборону на реєстрацію нових футболістів, яка діятиме до моменту, поки борг не виявиться погашеним.

Проте ситуації, у яких опинилися «Металіст» та «Карпати», виглядають діаметрально протилежними. Якщо у львівському клубі публічно відреагували на рішення ФІФА та висловили впевненість, що воно жодним чином не позначиться на майбутньому клубу та його амбіціях, то ось за «Металіст» стає дійсно тривожно.

У харківському клубі поки що на рівні вищого керівництва ніяк не коментують резонансне рішення ФІФА, яке, наче снігова куля, здатне поховати під собою увесь нинішній проект, який починався кілька років тому із гучних обіцянок бізнесмена Олександра Ярославського. Тоді, нагадаємо, «Металіст» був відроджений на базі друголігового клубу «Метал», створеного Євгеном Красніковим, проте із самого першого дня після повернення споконвічного бренду у стані «жовто-синіх» не втомлювалися наголошувати – виплачувати попередні борги, що накопичилися за час, коли клубом володів Сергій Курченко, нові керівники намірів не мають.

Зокрема, Ярославський у досить провокаційній та демонстраційній манері заявляв наступне: «Багато футболістів прийшли сюди у стоптаних штиблетах та дірявих шкарпетках. А пішли мільйонерами з «Металіста». Знаєте, треба, може, мати совість вимагати такі суми. Тим більше з тих, хто їм ці гроші заплатив, які вони отримали, і точно нічого їм не винен. Коли я йшов з клубу, підйомні Папі Гує складали мільйон доларів. Я міг і не віддавати, сказати: «Папа, дякую. Клуб я продав, будь здоровий, до побачення, отримуй все від наступного власника». Але я йому чесно все віддав. Я з усіма чесно розрахувався. Тому я б на їхньому місці задумався: чи треба саме з нас отримати те, чого ми нікому не винні. Ми дуже жорстко, чітко та справедливо вибудуємо захист нашого клубу «Металіст». Вони намагатимуться створювати тут проблеми… Але можна й у в'язницю загриміти за несплату податків. Я з ними ні про що не домовлявся, хай вони з Курченком поговорять».

А в іншому інтерв'ю додавав: «Оскільки ми цих боргів не робили, постараємося зробити так, щоб усі залишилися задоволені і при цьому ми не платили цих грошей. Цим займаються юристи. Вони мені кажуть, що ми маємо перспективу не платити те, чого ми не брали».

Але подібна логіка виглядає абсолютно коректною лише на побутовому рівні – мовляв, якщо я у сусіда грошей не позичав, а він їх давав у борг тимчасовому орендарю моєї квартири, то й повертати кошти маю не я, а той, хто їх реально брав. У питаннях футбольного клубу, коли Ярославський обов'язково захотів повернутися до витоків і забрати назад емблему й історичні досягнення «Металіста», разом із приємними «плюшками» та регаліями до нього перейшли й обов'язки попереднього власника, котрий де-факто довів проект до розрухи, а потім кинув на дорозі, залишивши за собою тільки купу боргів та неприємних спогадів.

Юридично новий «Металіст» справді був абсолютно іншим суб'єктом господарювання і жодного відношення до «курченківського» не мав. Однак, знову ж таки повертаючись до аналогій побутового рівня, всім було гранично ясно, що фактично Ярославський відроджує саме попередній проект, а тому просто зобов'язаний вирішити спочатку усі проблеми, а потім починати отримувати іміджеві дивіденди. Але в наших реаліях, на жаль, все працює зовсім інакше, й спочатку керівники поспішають відзвітувати про власні «запаморочливі» успіхи, а лише потім реально оцінюють стан речей.

Станом на поточний момент справи в «Металісті» виглядають абсолютно кепсько, навіть якщо враховувати чисто спортивну складову. Після вильоту з УПЛ за підсумками сезону-2022/23 харківська команда не зуміла навіть пробитися до «чемпіонської пульки» Першої ліги, зайнявши принизливе, як для свого славетного бренду, дев'яте (із десяти) місце у групі А другого за рангом вітчизняного футбольного дивізіону. Це означає, що навесні «Металіст», якщо він переживе майбутню зиму, боротиметься за виконання дуже приземлених завдань – збереження прописки в Першій лізі…

img

Застереження щодо необхідності спершу пережити майбутню зиму тут невипадкове. Рішення ФІФА щодо боргу по Дієго Соузі перед «Флуміненсе» та статус правонаступника старого «Металіста» відкриває для харківського клубу справжню скриньку Пандори. Цей вердикт напевно використовуватиметься адвокатами у численних судових процесах проти «Металіста», на ведення яких зараз клубом витрачається сила-силенна грошей, як прецедент. А загальна сума заборгованості «жовто-синіх», за різними даними, варіюється від 30 до 60-70 мільйонів доларів! Для порівняння: за даними Віктора Вацка, борги «Карпат», які сам журналіст охарактеризував не інакше як «величезною сумою», становлять лише 8 мільйонів доларів…

Чи змінить вердикт ФІФА позицію Ярославського, і чи наважиться власник «Металіста» піти на виплату боргів перед «Флуміненсе» за Дієго Соузу, що в перспективі означає його згоду розрахуватися і за іншими заборгованостями, які будуть доведені у судовому порядку, - питання № 1, відповідь на яке як мінімум у публічній площині ми навряд чи отримаємо.

Наразі очевидно лише одне: ані «Карпатам», ані «Металісту», які так старанно й витончено намагалися «замести сліди» в юридичній площині та уникнути відповідальності за боргами своїх колишніх автентичних проектів, обдурити ФІФА не вдалося. Головному футбольному органу планети, як і переважній більшості українських вболівальників, все стало очевидним та зрозумілим, мабуть, із самого початку, так само як і в ситуації з «Дніпром-1». Однак якщо дніпровські «колеги по нещастю» виявилися менш ревними (а від того й хитрішими, розумнішими, передбачливішими – потрібне підкреслити) стосовно обов'язкового повернення споконвічної назви, емблеми та усього клубного бренду, і досі залишаються «спортклубівцями» без претензій на велику історію колишнього «Дніпра», що приводить навіть до цікавих трактувань нинішньої назви клубу серед чиновників УЄФА, то ось у «Металісті» та «Карпатах» вирішили піти напролом – мовляв, все вирішимо чи навіть «порєшаємо».

Але «порєшати» не вдалося. Як мінімум, не на рівні ФІФА. І тепер «Металісту» та «Карпатам», які наразі грають у Першій лізі, але перебувають у радикально різних умовах, належить вирішити цікавий ребус – заплатити борги та продовжувати жити в цивілізованій юридичній площині, або ж знову взятися за різні «обнулення», «переписування» та іншого роду хитрощі із надією одного разу все-таки домогтися свого. І якщо у випадку з львів'янами чомусь здається, що шанси на перший варіант виглядають дуже і дуже високими, то от навколо харківського клубу, є відчуття, ми незабаром побачимо ще не один та навіть не два варіанти розвитку подій, і щоразу нас будуть намагатися переконати, що це саме він – той самий горезвісний «обалдєнний» проект…
Теги: генерация слов..
Лучший комментарий


а до чого тут " кайф від проблем Металіста", абалдєнний" сам собі наповирішував , але статут ФІФІ-УЄФА для усіх однаков, це як накшталт взяв машину після аварії ,але ремонтувати не буду, хто розбив машину той хай і займаеться, так виходить

Просмотров: 2333       Комментарии: 26
Все комментарии
Оцените?





Создалось впечатление, что автор этой статьи прям получает кайф от проблем Металлиста. В нашей жизни никто ни отчего не застрахован и не известно что завтра ждёт его. А радоваться что у кого-то проблемы-говорит о сущности самого человека. Как всё решится, посмотрим.


а до чого тут " кайф від проблем Металіста", абалдєнний" сам собі наповирішував , але статут ФІФІ-УЄФА для усіх однаков, це як накшталт взяв машину після аварії ,але ремонтувати не буду, хто розбив машину той хай і займаеться, так виходить


Да автор "любит" Металлист явно
Я не пойму почему когда речь о команде,то обязательно вспоминаеться авя?как бы до него еще как 80 лет назад появился Металлист
Во вторых они и так хотели чтоб клуб со временем стал правоприемником
И в третих начали забывать некоторые представители Мет1925 как очень неприятно было когда им "палки в колеса" вставляли,сейчас с некоторые занимаються тем самым и похоже по контексту что они мягко говоря не очень расстроены


Олегович (30 Ноября в 16:22), 1. Подивіться на першоджерело, це sport.ua - до чого тут Металіст 1925?
2. У всіх хто причетний до Металіста 1925 та у його палких вболівальників немає жодних причин любити та поважати Краснікова та Ярославського після усих пакостей, які вони зробили нашому клубу. Коли карма знаходить тих, хто вважав себе поза законом, це принаймні справедливо.


Страж (30 Ноября в 16:33), По поводу первоисточника-да,но явно видно когда какой-то негатив сразу новость первых рядах,не похоже на сострадание,а наоборот
По поводу авя сто раз писал что он это не весь Металлист!!!он всего лишь часть истории,просто совпало что самая яркая часть совпала при его управлении и руководстве,хоть он оказался все сами понимаем...мы же не можем говорить что если в Металлисте1925 был Гегедош то там вся команда и болельщики такие,как бы это бред


Страж (30 Ноября в 16:33), Не надо за всех говорить,и приравнивать Металист к Ярику и Красникову,основная мысль этом,и давайте не забывать что на Металлист в первой лиге приходило по 40тыс


Зачем вообще злорадствовать и радоваться, если у Харьковской команды проблемы и проблемы серьёзные. Такие проблемы могут случиться с любым Клубом, от этого никто не застрахован. Когда Ярославский был президентом Металлиста ,ни у кого никаких задолженностей по выплатам не было. Металлист при Ярославском заявил о себе не только в Украине, но и в Европе, гол Тайсона вошёл в 100 лучших голов всех времён и народов . Кто ещё в Украине (кроме кротов и дырявых) может похвастаться такими достижениями , за время которое понадобилось Ярославскому? Никто!!! Поэтому дай Бог и всё будет хорошо с Металлистом.


Страж (30 Ноября в 16:33), Поддержу полностью и даже добавлю. Действия "обалденного короля Харькова" и его шестёрок в сторону Металлиста 1925 точно совпадали с действиями пуйла и его рашистов в Украине. Я говорил/напоминал об этом на разных футбольных сайтах и буду это рассказывать и далее всем, кто не в курсе, пока над проектом возрождения имени Ярославского не закроется чёрная крышка, которую присыпят ещё и землёй.
Если недавний прилёт рядом с офисом 1925 можно посчитать случайностью, то прошлогодний целенаправленный прилёт ракеты по базе в Высоком - это явный след "обалденного".
Из всех особняков и коттеджей на оккупированной в прошлом году части Харьковской области после спонтанного разграбления в первые дни оккупации только в имение Ярославского уже через сутки после выноса дорогого имущества буряты вернули всё - плазмы, сервизы, люстры, холодильники, квадроциклы, газонокосилки. насосы... Только дорогие спиртные напитки вернуть уже было невозможно - их усвоили организмы оккупантов. Для компенсации буряты даже наняли уборщиц, чтобы те навели после них порядок - натоптали.
Теперь для Олеговича.
Этот нынешний клуб Металлист с поддельной эмблемой (и не только эмблемой) никакого отношения к Металлисту с 90-летней историей не имел до нынешнего решения ФИФА. А таких как вы, кормили сказкой, что это возрождение, что это тот самый клуб. Вот сейчас я согласен - это почти тот самый клуб и как только Ярославский выплатит 30+ лимонов, тогда его слова окажутся истиной. Но что то после того, как он убил машиной невиновного человека и свалил за бугор, я в выплатах ооочччень сомневаюсь.
И ещё об истине и вранье. Никогда на суррогат "ярославец" с поддельной эмблемой не приходило 40 тыс. А если считать по проданным билетам, то ни разу не было продано более 8 тыс. Всё остальное привлекалось на стадион по принципу Шахтёра - кому то раздают билеты бесплатно, если и на бесплатные мало клюют, то завозят автобусами учителей, воспитателей детсадов, студентов под роспись в списке посетивших стадион. Таким образом достигалась на некоторых матчах масса до 25 тыс, но диктор стадиона в уши дул, что 35 или 38, хотя половина Севера была пустой, четверть Запада и треть Востока пустовали, а Южную трибуну вообще открывали только на 2-3 выставочных матчах.
Таких как Олегович и МеталлЧемп Ярославский использовал в своих интересах, пообещав утопию, кто то даже помогал ему топтать в инете Металлист 1925, а теперь если "обалденный" не выплатит эти десятки миллионов долгов, то это кидалово всех обманутых болелщиков МХ.


МеталлЧемп (30 Ноября в 18:48), Не несите чепухи. Проблемы не у клуба, а у Ярославского, который гордо пошёл обманным путём, хотя ему подсказывали, что так не получится.. А раз ты и тебе подобные поверили ему, что клуб с одним хозяином опять будет вечным, то не надо сваливать теперь проблемы с больной головы на здоровую. Перестань ныть, ты же болельщик великого клуба? А за 90-летнюю историю надо платить, бесплатно это присвоить не получится.


Дым1925 (30 Ноября в 18:50), перед тем как писать свою бредятину научись читать,перечитай еще если не доходит,если не дойдет перечитай еще раз,а если не дойдет еще раз перечитай глупый ты человек


Дым1925 (30 Ноября в 18:50), хотя я сам перечитал твой коментарий-забей,тебе не реально это понять,тут серьезный случай


Дым1925 (30 Ноября в 18:56), По вашему Ярославский пришёл в уже мощный Металлист, который уже играл до его прихода в ЛЧ? И стадион и базу в Высоком построили до Ярославского? А сколько Ярославский вложил денег в игроков Топ-уровня и стадион был переполнен на играх ЛЕ. Так что Металлист ему достался ооочень не даром.


МеталлЧемп (30 Ноября в 19:09), Вибачте що вмішався , мені здається дуже важливим ким зараз є Ярославський! І поки ця гидота буде пов'язана з так названим МХ, поки йому і його команді ганьба на віки!!!


IhorGM (30 Ноября в 19:17), Это лично ваше мнение. Если он для вас ганьба, то при чём здесь МХ? При чём здесь футболисты, работники Клуба, в чём их вина? Сейчас тяжёлые времена не только у простых людей, а футболисты такие же люди.


МеталлЧемп (30 Ноября в 19:09), По поводу раличного рода реконструкций и строительств -найдите время и почитайте, что все это было сделано за бюджетные деньги под грифом "абалденного".

Добавление комментария
Оставлять комментарии в этом разделе могут только зарегистрированные пользователи.
При регистрации вся реклама на сайте исчезает!
Войти на сайт под своим логином.
Зарегистрироваться на сайте.
Как придумать надежный пароль?