Володимир Носов: «Може, після халвінга біткоїна ми замислимось не лише про Лунін...

Володимир Носов: «Може, після халвінга біткоїна ми замислимось не лише про Луніна чи Мудрика»

Добавлено:24 декабря 2023, 10:41
Володимир Носов: «Може, після халвінга біткоїна ми замислимось не лише про Луніна чи Мудрика»
Володимир Носов: «Може, після халвінга біткоїна ми замислимось не лише про Луніна чи Мудрика»

 Вперше головним інвестором клубу УПЛ стає криптобізнес. Уже це саме по собі цікаво. Проте Володимир Носов, який у складний момент взяв участь у життєдіяльності Металіста 1925, ‒ це чоловік зі значною кількістю тем навколо нього. Не лише про футбол – в ексклюзивному інтерв’ю для «УФ».

‒ Володимире Володимировичу, як ви приймали рішення прийти в футбол: воно було спонтанним, зумовленим якраз цією кризою в клубі, чи давно мали такі плани?

‒ Коли стало відомо, що Металіст 1925 залишається без інвестора і фактично під загрозою припинення свого існування, я отримав десятки повідомлень від знайомих та від уболівальників клубу у соціальних мережах.

Я розумів: якщо зараз не допомогти, Харків залишиться без Прем'єр-ліги, а футбольна Україна втратить черговий клуб. У такій ситуації залишатись осторонь не в моїх правилах. Знаю наскільки важливий футбол для харків'ян та й для мене особисто. На моє переконання місто просто немає права залишитись без команди у вищому дивізіоні. Запит громадськості, підтримка українського спорту і харківського футболу, підтримка своїх – такою була моя головна мотивація. І мотивація криптоспільноти, яка разом зі мною підтримала клуб.

‒ Як саме приймалося рішення: ви особисто захотіли взяти участь у житті Металіста 1925 чи попросили допомогти клубу друзі чи місцева влада?

‒ До мене звернулися друзі клубу, описали ситуацію. Я в свою чергу звернувся до колег з криптоіндустрії і ми прийняли рішення підтримати клуб. Металіст 1925 – це ж не тільки доросла чоловіча команда, а й жіноча, юніорська та дитяча спортивна школа, де займаються понад 200 дітей, це десятки працівників. Це сотні українських сімей, які на додачу до війни, зіткнулися з загрозою втратити робочі місця. Тому рішення було прийнято швидко.

‒ Про яку суму інвестицій ідеться на поточний сезон і загалом?

‒ Наразі складно озвучити весь бюджет, всі прорахунки ще в процесі. Але після початку повномасштабної війни видатки клубу були оптимізовані, тож маємо справу з адекватними цифрами.

‒ Які плани на клуб у нового інвестора? Яке завдання ставитиметься на цей сезон і на ближчу перспективу?

‒ Наразі ключове завдання на сезон - піднятися в турнірній таблиці Прем'єр-ліги. Паралельно працюватимемо над зміцненням позицій клубу в усіх аспектах. Команда і вболівальники мають вірити в клуб, розуміти, що ми разом впораємося. Процес лише розпочався. Далі будемо ставити нові цілі. Вони однозначно будуть амбітними. Але про це говоритимемо після закінчення сезону. Тоді у нас буде більше розуміння куди, з чим і з ким ми рухаємося. Від цього формуватимемо стратегію розвитку і відповідні завдання. І тут говорю не лише про суто спортивну складову.

img

‒ Як оціните поточний потенціал клубу Металіст 1925: футболісти, тренери, вертикаль клубних команд, включаючи жіночі та юнацькі?

‒ Оцінюю дуже високо. Команда швидко пройшла шлях від аматорів до Прем'єр-ліги, маючи при цьому досить скромні ресурси. Це означає, що менеджмент клубу робить свою роботу якісно.

Сьогодні Металіст 1925 має збалансований склад, команда підсилилась нещодавніми трансферами. Також у клубі сильна управлінська команда. Як бізнесмен, скажу, що для розвитку клубу це не менш важливо, ніж рівень гравців та тренерського штабу.

Я вірю в те, що з часом клуб повернеться до Харкова, де гратиме домашні матчі. Це однозначно додасть нам наснаги, бо ми будемо разом зі своїми вболівальниками. Але поки Харків перебуває під постійними обстрілами ворога, про домашні матчі у рідному місті говорити не доводиться.

‒ Чи маєте намір змінювати щось у робочих процесах дирекції та тренерського штабу? Чи будуть введені в клубну структуру нові фахівці?

‒ Цього сезону я точно не втручатимусь в роботу дирекції та тренерського штабу. Це професіонали своєї справи, які знають що і як робити. Однак не виключаю, що в клубній структурі з'являться нові фахівці, але як і казав, всі зміни будуть тільки після закриття сезону Про наші плани обов'язково повідомимо вболівальників та футбольну спільноту.

‒ Яку посаду будете обіймати в Металісті 1925?

‒ Я не буду займати жодних номінальних посад.

‒ Чи є кредит довіри в поточного тренерського штабу?

‒ Так. Це професійний тренерський штаб, якому ми довіряємо.

‒ Чи брав фінансову участь новий інвестор у трансферах Сидорова та Борячука?

‒ Ні. Ці трансфери відбулися до того, як я долучився до клубу в якості інвестора. Так збіглися обставини, що про трансфери Сидорова та Борячука оголосили фактично одночасно з моїм приходом, але це не моя заслуга. Однак я впевнений, що і Сидоров, І Борячук, і Фарина підсилять команду. Ми розраховуємо на цих гравців.

‒ Чи є в планах зміна місця дислокації клубу та стадіон для проведення домашніх матчів?

‒ Наразі таких планів у нас немає. Як я вже казав, я мрію про повернення Металіста 1925 на футбольні стадіони Харкова. Про це мріють і самі гравці, і вболівальники. Але в нинішніх реаліях це завдання, яке не залежить від нашої волі чи бажання. Бо наша воля і бажання однозначно є! Як і віра в наших захисників та жага до перемоги над ворогом, після якої все стане на свої місця.

‒ Яким бачите майбутнє клубу у випадку, якщо військові дії продовжаться на більш тривалий час і Харків не зможе приймати матчі через загрозу обстрілів?

‒ Навіть при такому невтішному для нас сценарії вважаю, що клуб абсолютно впевнено може боротись за топ-5 в Прем'єр-лізі. Повторюсь, давайте дограємо сезон, а тоді говоритимемо про перспективи і плани на майбутнє.

Скажу одне – ми прийшли, аби системно працювати над розвитком клубу. У нас є адекватні спортивні амбіції. Металіст 1925 не гратиме, аби лиш грати. Це не наша філософія. Ми хочемо будувати сучасний, конкурентоздатний і успішний клуб. Але про все це згодом.

‒ Яка ваша позиція стосовно певної роздробленості міського футболу, адже є непримиренні клуби-суперники. Чи вболівав він за Металіст часів Маркевича?

‒ Я ж харків'янин, звісно, я вболівав за Металіст, але це не тільки про епоху Маркевича – підтримував команду ще до того, як це стало мейнстрімом. Щобільше, я й за ФК Харків свого часу слідкував.

А щодо конкуренції, по-перше, ми всі робимо одну справу – розвиваємо український футбол. По-друге, міське дербі – це ж круто. Подивіться на шотландську класику Селтик – Рейнджерс, чи рурське дербі в Німеччині. Це завжди цікаво уболівальникам – емоції у таких матчах особливі. Тому я бажаю Металісту успіхів і якнайшвидшого повернення до Прем'єр-Ліги.

‒ Чи є такий футболіст, якого Володимир мріяв би бачити в складі Металіста 1925?

‒ Авжеж є, і, можливо, він навіть буде грати в команді. Я нічого не виключаю. Але про це будемо говорити після перемоги України.

‒ Чи розглядається варіант з орендою великих талантів із Харківщини ‒ Луніна з Реалу та Мудрика з Челсі?

‒ На сьогодні такого ми не плануємо. Хлопці грають в європейських топ-клубах, тож поки нехай підкорюють Європу. Але ми ж з криптоіндустрії, а скоро халвінг біткоїна. Це період на ринку, коли інтерес і попит криптовалют зростає. Так відбувається раз на 4 роки. Наступний халвінг очікується в 2024 році. Хтозна, можливо після нього ми замислимось не лише про Луніна чи Мудрика.

‒ Якби прийшла пропозиція з закордонного чемпіонату стосовно гравця Металіста 1925, кого б ви не продавали ні за які гроші?

‒ На сьогодні ми не плануємо нікого продавати. Нам потрібні усі наші гравці. Але якщо буде конкретна пропозиція по комусь із закордонного чемпіонату яка влаштує і гравця, і клуб – будемо розмовляти. Щодо найкращого гравця УПЛ, особливо так нікого не виділю. Очевидно, що кращими є ті футболісти з клубів УПЛ, яких Сергій Ребров викликає до табору національної збірної. Як на мене, це найоб'єктивніший показник.

‒ Клуб Металіст 1925 має своїх членів. Чи не лякає необхідність певним чином узгоджувати позиції та рішення з міноритарними акціонерами?

‒ Усі завдання стосовно узгоджень та інших процесів – це відповідальність управлінської команди клубу. У мене немає підстав вважати, що у цьому сенсі мене повинно щось лякати. Ні, такого немає. У нас сильна управлінська команда – це видно за результатами, і тому як розвивався Металіст 1925 від дати свого заснування. Пройти за 6 сезонів шлях від аматорів до Прем'єр-ліги – це усіх. Таке вдавалось одиницям. На моїй пам'яті це про Колос (Ковалівку), Інгулець і, можливо, Рух, але останній не один сезон грав в аматорах. Більшість клубів не долають цей шлях і за 20 - 30 років. Тому я довіряю управлінській команді клубу.

«Наше завдання ‒ зберегти футбол, зберегти дитячі школи»

‒ Яке майбутнє в українського футболу, зважаючи на війну й кризу?


‒ Давайте говорити об'єктивно – в країні війна. І футбол – не пріоритет номер один в житті країни. Пріоритет – перемога над ворогом. Такою є реальність.

Але українці незламні і ми зберігаємо свою культуру, свій спорт, все, що у нас є попри зовнішні обставини. Ми зберегли чемпіонат, більшість клубів, Україна, хай там як, все-таки представлена в Єврокубках. У нас чудова збірна, яка демонструє якісну гру і має всі шанси вийти на Євро-2024. Так, зараз складно всім.

Наше завдання ‒ зберегти футбол, зберегти дитячі школи – це дуже важливо і для дітей сьогодні, і для майбутнього футболу та українських дітей. Однак впевнений, після перемоги у війні ми спостерігатимемо прогрес і розвиток як футболу, так й інших сфер в Україні.

‒ Скільки коштує в криптовалюті весь склад ФК Металіст 1925? У біткоїні чи іншій валюті, на яку ви порадите звернути увагу.

‒ Ніколи не рахував цього і не робитиму. Всьому свій час і місце. Що ж до крипти, то я прогнозів не даю. Скажу одне: до всього в житті має бути професійний підхід і це запорука успіху.

‒ Це саме ви викупили на благодійному аукціоні головний приз Євробачення-2022. Яка доля мікрофона Kalush Orchestra?

‒ Він знайшов своє місце в офісі WhiteBIT. Для нас це знакова річ, адже всі кошти тоді пішли на допомогу Збройним силам України. Цей мікрофон — нагадування, що підтримка України, українців, військових — це не про одномоментний акт. Це те, що приватний бізнес має робити регулярно. Використовуючи усі можливі ресурси

‒ Взагалі ви вирізняєтеся смаком у лотах на аукціонах. Чи було щось крутіше за машину Фредді Мерк'юрі, яку ви придбали свого часу?

‒ Для мене головне – не крутість лоту, а те, на що будуть витрачені кошти. Звісно, я автомобільний фан, але цього разу це було не просто про автомобіль, а про допомогу своїм, в першу чергу. Для мене важливо, що всі кошти пішли на будівництво центру реабілітації та протезування для українців, які постраждали від ворожих дій окупантів.
Просмотров: 774       Комментарии: 0
, , и ещё 1 пользователю понравилось
Все комментарии
Оцените?
  
Добавление комментария
Оставлять комментарии в этом разделе могут только зарегистрированные пользователи.
При регистрации вся реклама на сайте исчезает!
Войти на сайт под своим логином.
Зарегистрироваться на сайте.
Как придумать надежный пароль?