Новий інвестор Металіста 1925»: «Хочеться повернути єврокубки до Харкова»

Новий інвестор Металіста 1925": "Хочеться повернути єврокубки до Харкова"

Добавлено:22 декабря 2023, 13:22
Новий інвестор Металіста 1925
Новий інвестор Металіста 1925": "Хочеться повернути єврокубки до Харкова"

 "Металіст 1925" проводить свій третій сезон в еліті українського футболу. І за цей час команда та клуб ніколи не були гучними ньюзмейкерами. Так продовжувалося б і надалі, якби не події кінця літа – початку осені цього року. Раптово для більшої частини футбольного суспільства прогриміла звістка про припинення фінансування клубу тими інвесторами, які опікувалися харків'янами раніше. "Металіст 1925" опинився на межі зникнення, аж поки не з'явилися нові охочі підтримувати життєдіяльність клубу та команди.

Новим інвестором "Металіста 1925" стала компанія WhiteBIT на чолі з її засновником Володимиром Носовим. Ця людина в українському футболі – нова. А відтак – мало знайома пересічному вболівальнику. Пан Володимир після взяття на себе зобов'язань щодо фінансування харківського клубу писав про це у соцмережах і давав деякі коментарі, але розлогі інтерв'ю – ще ні. Команді UA-Футбол вдалося це виправити, поспілкувавшись з новим власником "Металіста 1925". Деталями розмови ділимося з нашими читачами.

img

- Пане Володимире, рішення доєднатися до українського футболу в плані інвестицій та спонсорства виникло спонтанно, після розуміння того, що треба рятувати один із клубів УПЛ, чи воно виношувалося давно, а фінансові проблеми "Металіста 1925" просто дали нагоду влитися в це річище?

- Я з дитинства захоплююся футболом. Це найпопулярніший вид спорту у світі, який дарує особливі емоції. Про футбол кажуть, що це – "гра мільйонів". Не можу не погодитись. Я саме один із цих людей. Тому моє рішення стати інвестором саме в українському футболі ніяк не можна назвати спонтанним.

До того ж компанія WhiteBIT сама по собі вже успішно співпрацює з топовими клубами. Ми є офіційним криптопартнером "Барселони", "Трабзонспору" та національної збірної України. Криптоіндустрія і футбол транслюють схожі емоції – це драйв, командна робота, досягнення найвищих результатів. Звісно, в цьому є раціональний бізнес-інтерес: футбол наймасовіший вид спорту, а наша головна мета – масове поширення блокчейн-технологій у світі. У цьому сенсі партнерства з відомими командами – це можливість популяризувати блокчейн і криптовалюти, розширити наше ком'юніті. Від таких партнерств виграють усі: інвестор, клуб та вболівальники.

Повертаючись до вашого запитання: з огляду на мою любов до футболу, успішні партнерства з топовими футбольними клубами та збірною України, думаю, мій прихід в український футбол був лише питанням часу. Я прагну підтримувати своїх, українців. Так, те, що "Металіст 1925" опинився у скрутній ситуації, а я сам харків'янин – ці обставини, звісно, вплинули. Пазл склався сам собою. Але, впевнений, якби цього не сталося, рано чи пізно я б все одно прийшов в український футбол.

- Чому ви звернули увагу саме на цей клуб? Це просто бажання не дати зникнути футбольному суб'єкту, чи у вас є трепетні почуття до "Металіста 1925" або до харківського футболу загалом?

- Я харків'янин. Знаю місцевий футбол зсередини. Харків – дуже футбольне місто, і було б несправедливо, якби воно не зі спортивних причин втратило своє представництво в елітному дивізіоні країни.

Футбол важливий для Харкова, особливо сьогодні. Я в цьому вкотре переконався, коли отримав десятки повідомлень у соцмережах від вболівальників із проханням підтримати "Металіст 1925". Для мене це був лакмусовий індикатор – клуб потрібен місту, його жителям, і він повинен грати у Прем'єр-лізі.

Звісно, я слідкував за "Металістом 1925" з моменту заснування клубу. Команда за шість сезонів пройшла шлях від аматорів до Прем'єр-ліги. Це дуже достойний результат, який свідчить про амбіції клубу. І такий клуб повинен грати і розвиватися надалі.

img

- Ви, напевно, не могли не розуміти, що інвестиції в український футбол зараз – це лише витрати, майже без прибутків, без можливості вийти хоча б у "нуль". Вас при ухваленні рішення щодо фінансування клубу не відштовхувала така "перспектива"?

- У нас заведено вважати, що український футбол олігархічний, а тому він не може існувати як бізнес-модель. Є олігарх – є клуб, олігарху набридло – клубу немає. Погоджуюся, так було тривалий час, і ми бачимо наслідки такої моделі. Десятки українських клубів припинили своє існування. Але це не означає, що не можна по-іншому. Можна. WhiteBIT співпрацює з одним із найсильніших світових клубів – "Барселоною", і я багато процесів бачу зсередини і розумію, як їх можна реалізувати в українському футболі.

У той же час я усвідомлюю, що на початку ми будемо без прибутків. Це нормальна історія. Але це не означає, що так буде завжди. Не можу сказати, скільки часу потрібно – 5-10 років, на те, аби побудувати клуб як бізнес-модель. Але це можливо. Якщо робити це з розумінням і відповідною стратегією.

- Чи щось змінюється у фінансовій структурі "Металіста 1925"? Маю на увазі, чи ви просто заходите на місце старих інвесторів із тими ж розмірами бюджету, статтями видатків, чи клуб отримає преференції від нових інвесторів?

- Скажу так: наразі клуб має достатньо фінансування, аби він існував у тому форматі, в якому він є зараз, щоб всі команди розвивалися та піднімались у турнірній таблиці. А далі – давайте завершимо цей сезон, а за його результатами будемо говорити більш предметно.

- Підписання Борячука та оренда Фарини відбулися вже за участі інвестицій вашої компанії, якщо я правильно розумію? Воно все трапилося майже водночас із офіційним оголошенням про прихід у клуб нових інвесторів. Ці угоди пройшли гладко завдяки старим напрацюванням чи ці трансфери – повністю заслуга вашої команди?

Ці трансфери відбулися до того, як я долучився до клубу як інвестор. Так збіглися обставини, що про трансфери Сидорова та Борячука оголосили фактично одночасно з моїм приходом. Однак я впевнений, що і Борячук, і Сидоров, і Фарина підсилять команду. Ми розраховуємо на цих гравців.

- Не можу детальніше не розпитати про трансфер Сидорова до "Металіста 1925". Адже навколо нього є певні дивні обставини. Клуб начебто перебив фінансову пропозицію "Дніпра-1", а вже за кілька місяців після цього ледь не став банкрутом. Інвестиції вашого бізнесу мали якийсь стосунок до трансферу Сидорова? Чи цей трансфер – загалом і повністю доробок ваших попередників?

- Ми розуміємо, що Сидоров вже зараз дуже якісний нападник і ще має велику перспективу. Але ось щодо подробиць його переходу, цим процесом займались попередні інвестори.

img

- Якщо гіпотетично уявити, що з другого кола поточної УПЛ "Металіст 1925" почне проводити свої домашні матчі в Харкові, це суттєво зменшить навантаження на бюджет?

- Харків, на жаль, постійно перебуває під обстрілами ворожих ракет. Чисто гіпотетично складно припустити, що клуб зараз гратиме свої домашні матчі вдома. Прикро, але такою є реальність. Але коли така можливість з'явиться, звісно, це зменшить навантаження на бюджет клубу.

- Не секрет, що зараз, у часи війни, певні труднощі з фінансуванням мають навіть деякі учасники єврокубків від України. Тобто, аби бути на рівні топ-5 турнірної таблиці, тій чи іншій команді просто потрібні фінансові стабільність та благополуччя. Такі амбіції (щодо виходу на рівень єврокубків) у вас як в інвестора є?

Ми ставимо перед собою найвищі цілі як у бізнесі, так і у футболі. Мені хочеться повернути єврокубки до Харкова. Цього заслуговує місто та вболівальники. Розумію, це складне завдання, але такі амбіції в нас є. Знову ж, цілі на майбутнє визначатимемо після завершення сезону. Поки завдання №1 – закріпитися якомога вище в турнірній таблиці Прем'єрліги.

- У своєму дописі у соцмережах ви писали про Харків як про рідне місто, про любов до футболу тощо. Ви як харків'янин і фанат футболу стежили/стежите за долею іншого харківського клубу, "Металіста"?

- Так, я стежу за долею "Металіста". Знаю, що клуб наразі грає в Першій Лізі. Я бажаю "Металісту" успіхів і якнайшвидшого повернення до елітного дивізіону. Харківське дербі у Прем'єр-лізі – те, за чим однозначно сумують харківські вболівальники.

А щодо харківського футболу, повторюсь, я слідкую за ним із дитинства. До того ж свого часу я також слідкував за ФК "Харків". Це була цікава команда, грати проти якої не було легко нікому, навіть нашим грандам: "Динамо" та "Шахтарю". Я навіть пам'ятаю, як молодий Артем Федецький в одному з матчів за ФК "Харків" зробив хет-трик. Тоді він ще грав у центрі поля, а не на позиції правого захисника, де ми усі звикли його бачити.

Тому так – я люблю харківський футбол і знаю його. Хочу, щоб він розвивався. Саме для цього я в "Металісті 1925".

- Ближче до кінця інтерв'ю давайте проговоримо базові речі. У ЗМІ пишуть й говорять про вас як про фігуру на ринку криптовалюти. Можете чіткіше змалювати, на чому побудований ваш бізнес як інвестора?

- П'ять років тому я заснував невеликий стартап, який із того часу перетворився на одну з найбільших європейських криптовалютних бірж українського походження. Сьогодні WhiteBIT – це один із лідерів крипторинку. За цей час ми побудували не просто криптовалютну біржу, а цілу екосистему криптопродуктів, які ми розробляємо виключно власними силами.

WhiteBIT – це понад 1000 працівників та більше ніж 4 мільйони користувачів по всьому світу. Наша головна мета – масове поширення блокчейн-технологій у світі, бо це технології майбутнього. І ми послідовно, крок за кроком, реалізуємо її. Робимо це цілком успішно.

Паралельно ми розвиваємо напрям криптоосвіти, бо розуміємо: настане час, коли використання цифрових валют, таких як криптовалюта, пошириться на усі сфери життя. Українці повинні знати, що з цим робити і як застосовувати на практиці. Це те, куди рухається сучасний світ. І чим раніше суспільство почне опановувати блокчейн і крипту, тим краще.

Плюс, звісно, будучи бізнесом з українським корінням, ми активно допомагаємо країні, Силам оборони, людям, які потребують допомоги. На сьогодні це один із пріоритетних напрямів нашої діяльності.

Про криптобізнес можу говорити дуже багато…

img

- Ви увійшли у відносно нову для себе сферу – тож не можете не цікавитися її загальним розвитком. Чи є, на вашу думку, перспективи виходу всього українського футболу з кризи у відносно недалекому майбутньому?

- Насправді складно сказати. Хотілося б відповісти, що так, але, думаю, йдеться точно не про недалеке майбутнє. Причини всім зрозумілі. Ми пам'ятаємо рівень українського футболу у 20102013 роках. Наш чемпіонат точно входив до топ-6 європейських першостей. У ньому грали топові легіонери, а провідні клуби, зокрема харківський "Металіст", "гриміли" на всю Європу. Якщо ми говоримо про цей рівень, то його досягти надзвичайно складно.

З іншого боку, сьогодні час змін, трансформації парадигми і підходу до футболу. Досить складно запросити до нас топового легіонера. Але ми можемо розвивати своїх молодих гравців, поступово будувати і розвивати клуби, які матимуть власну інфраструктуру. Нехай не одразу топову, але все треба робити поступово. І так крок за кроком. Це складно, це довго, це потребує терпіння і стратегії, але за таких умов ми зможемо говорити про вихід із кризи.

Пригадуєте, наприкінці "нульових" у Німеччині заговорили про футбольну кризу. Тоді Німецький футбольний союз прийняв комплексну програму розвитку футболу з акцентом на розвиток власних вихованців. У країні будували стадіони ледь не в кожному селі. У 2014 році збірна Німеччини стала чемпіоном світу. Це приклад про те, що якщо робити щось вдумливо, зі стратегією, комплексно, – можливо все.

Тому я залишаюсь оптимістом щодо українського футболу. Але для цього потрібен час і титанічна праця на всіх рівнях.

- Насамкінець – ваше побажання/звернення до вболівальників "Металіста 1925"…

- По-перше, звісно, я бажаю усім нам якнайшвидшої Перемоги. Але для цього кожен із нас повинен щодня працювати на підтримку Сил оборони, країни, держави. Тільки так. Не забувайте про це.

Також хочу запевнити – із клубом "Металіст 1925" все гаразд. Він гратиме, і, вірю, робитиме це успішно. Ми – інвестори, клуб, команда, вболівальники – всі на одному полі і в одній команді. І разом задаватимемо рівень. Вірте в Україну, підтримуйте український футбол та наші команди. "Металіст 1925" буде грати!
Просмотров: 959       Комментарии: 2
, , и ещё 3 пользователям понравилось
Все комментарии
Оцените?

Гарне, розширене інтерв'ю. Так, нам би хотілось, щоб все робилось швидко, але всеж раді, що Металіст 1925 є і розвивається. Побажаю всім вдачі і того, щоб в кінці цього сезону команда опинилась в верхній частині таблиці.


Два три топ игрока, и могли бы в этом сезоне выйти в Европу.
P. S. кацапы пидорасы

Добавление комментария
Оставлять комментарии в этом разделе могут только зарегистрированные пользователи.
При регистрации вся реклама на сайте исчезает!
Войти на сайт под своим логином.
Зарегистрироваться на сайте.
Как придумать надежный пароль?